Sezóna zahájena!

10.06.2019

Na sezónu 2019 se připravovali družstvo žen i mužů již v zimě v tělocvičně, kde zlepšovali kondici a snažili se o udržení vztahu s hadicemi a dalším nářadím.

Družstvo žen, pod vedením Lucky Koblasů, se skládá ze Simony na koši, Lucky na středech savic, Niky na stroji, Haničky, co běhá Béčka, Kristy na trojáku a dvou skvělých proudařek Káji a Páji. Jejich sezóna začala již na soutěži v Českých Budějovicích, kde hned braly první místo, další soutěží byla ta domácí, opět se ukázaly kvality tohoto družstva a tak putovní pohár zůstává doma, to by na zahřátí stačilo a tak s další soutěží počkaly až na první kolo Jihočeské hasičské ligy, která se konala na Srubci. Zde holky zaběhly famózní útok, který vyrazil dech snad úplně všem přihlížejícím. S časem 16:85 berou první místo a mají našlápnuto na skvělou sezónu. Další kolo JČHL se konalo v Budilově, kde se proti sobě utkal JIH a ZÁPAD. Zde bohužel holkám chybělo štěstí a po chybě na rozdělovači berou NP. To se snaží napravit na dalších dvou soutěžích, kde jsou ale nástřikové terče. První se konala v Holubově a zde holky se zaváháním berou místo šesté, další soutěž byla hned druhý den. Ta se povedla o trochu lépe a holky s časem 22:50 vezou čtvrté místo. Následující soutěž se koná v Žernovicích, tak uvidíme, jak si budou holky stát dál.

Ale ženy nejsou v soutěžení sami. Na JČHL máme zastoupení i v kategorii mužů. Tento tým vede už několik let Matouš Janovský v sestavě je Kája Veselý na koši, Véna Trtílek na středech savic, Mates u stroje, Aleš Duda tahá Béčka, Hanz Žahour rozdělovač a proudaři Míša Pašek a Fíďa Jindrů. Stejně jako u žen i jejich sezóna začala na soutěži v Českých Budějovicích, kde se klukům vůbec nedařilo a domů se vrací s neplatným pokusem. Nic méně hned na následující soutěži ukázal, že umí a z Mydlovar vezou druhé místo. Jako další soutěž si vybrali tu na Rudolfově s nástřikovými terči a proudaři předvádí nádherné nástřiky a vyfoukli první místo. Na domácí soutěž byli tedy připravení a svůj um mohli ukázat svým fanouškům v Ledenicích. Na startu se ukázali až jako poslední, ale celkově končí na místě prvním. Na Srubci začíná ta pravá zábava a to JČHL. První kolo úplně nevyšlo a po zaváhání na koši kluci končí až desátí. Do Budilova odjíždějí tedy s jasným cílem a to přivést nějaké body do celkového hodnocení. A to se i podařilo, kluci končí s časem 17:69 na druhém místě a bodů vezou hned sedmnáct. Na nástřikovém víkendu, který se běžel v Holubově a Třísově se kluci také drží na předních příčkách. V Holubově s časem 22:55 berou druhé místo a v Třísově s časem 21:88 místo druhé. Po těchto soutěžích se zatím drží na samotném vrcholu Jihočeské hasičské ligy a snad chlapci potvrdí své vedení i v Žernovicích.