Tatra 815-7

Podvozek

CAS 30 Tatra Force je určena pro velkoobjemové hašení. Třínápravový podvozek s pohonem všech kol je osazen vidlicovým osmiválcem o výkonu 325 kW. Motor splňuje emisní normu Euro 5 a je spřažen s mechanickou čtrnáctistupňovou převodovkou s automatizovaným řazením Norgren.

V přední části je uchycen elektrický lanový naviják Rhino o tažné síle 35 kN s jištěním proti přetížení, vedle něj je namontována lafetová proudnice Protek. Tu lze ovládat z kabiny vozu, její dostřik je 30 metrů a průtok 800 litrů za minutu.

Na levé straně jsou u dveří řidiče přípojné body pro doplňování tlakového vzduchu a také dobíjení akumulátorů.

Ve čtyřmístné kabině jsou dva úchyty pro ruční radiostanice a stejný počet pro ruční svítilny. Velitel má v dosahu přenosný pracovní světlomet s krouceným kabelem.

Tatra dokáže brodit klidnou vodou až do hloubky 1 200 mm.

Nástavba

Nástavba je vyrobena z hliníkových profilů a olepena plechem ze stejného materiálu. Nádrž na hasivo je z nerezavějící oceli - pojme 9 000 litrů vody a 540 litrů pěnidla.

O dodávku hasiva se stará čerpací zařízení THZ 3000 o jmenovitém výkonu 3 000 litrů za minutu v nízkotlakém a 250 litrů za minutu ve vysokotlakém režimu.

Okolí účelové nástavby je osvětleno LED světlomety integrovanými do okapových lišt na bocích a zádi.

Osvětlovací stožár je osazen čtyřmi LED světlomety o celkovém světelném toku 20 000 lumenů. Napájen je z podvozkové části napětím 24 V a lze ho pneumaticky vysunout až 5 metrů nad úroveň terénu.

Na střeše nástavby je přípojný bod pro odnímatelnou lafetovou proudnici.